УКРАЇНА
КОСМАЦЬКА ГІМНАЗІЯ
Дзвиняцької сільської ради об’єднаної територіальної громади
Богородчанського району Івано-Франківської області
ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД 33233655
вул. Молодіжна, 2, с. Космач, Богородчанський р-н, Івано – Франківська обл..,77731,
тел. (03471)33-2-44, e-mail: kosmach.shkola@ukr.net
________________________________________________________________________________
ЗВІТ ДИРЕКТОРА
КОСМАЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
ДЗИНЯЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОІ РАДИ
ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
с. Космач - 2019
Вітаю вас усіх і дякую, що знайшли можливість взяти участь у цьому вже традиційному зібранні. Свій виступ хочу почати зі слів великого педагога В.О. Сухомлинського:
«Людяність, сердечність,
чуйність,— цей моральний
імунітет проти зла здобувається
лише тоді, коли людина
в ранньому дитинстві
пройшла школу доброти,
школу справді людських
стосунків».
В.О.Сухомлинський
Для мене щорічний звіт перед громадськістю - завжди відповідальна і хвилююча подія, адже ваша думка про діяльність педагогічного колективу гімназії, її адміністрації і директора для мене завжди є важливою.
Педагогічний колектив гімназії в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу з виконання завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», проектом Закону України «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами реформування середньої школи «Нова українська школа», новим Державним стандартом початкової освіти, власною Програмою розвитку закладу освіти, перспективним та річним планом роботи гімназії, забезпечував оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення освітнього процесу та його результативність. У 2018-2019н.р. продовжувалась реалізація комплексно – цільових програм, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, створення сприятливих умов для розкриття здібностей і нахилів учнів, формування їх навчальних та життєвих компетентностей
Як директор Космацької гімназії, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом гімназії, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора , законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу освіти.
1. Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти (охоплення навчанням дітей шкільного віку, продовження навчання випускників 9-х класу ). Результативність освітнього процесу. Виховна робота.
Будівля нашої гімназії збудована та прийнята в експлуатацію у вересні 1975 року. Земельна ділянка, на якій розміщена будівля гімназії та її територія, налічує приблизно 2.8 га. Виготовлена технічна документація, маємо отримати державний акт на будівлю.
Кожний навчальний рік особливий і неповторний, і підведення його підсумків спонукає до осмислення досягнень і невдач, проблем і шляхів їх вирішення. Який слід залишить в історії гімназії 2018-2019н.р. у 2018-2019 н.р. у гімназії навчалося 136 учнів : 1-4 класи – 65 учнів, 5-9 кл. – 71 учень. Випускників – 13 учнів.
Освітній процес забезпечував досвідчений, висококваліфікований творчий педагогічний колектив однодумців.
Рівень педагогічної майстерності вчителів
№ Категорія Кількість %
1. Звання «Старший учитель» 12 44
2. Звання «Учитель-методист» 1 4
№ Категорія Кількість %
1. Спеціаліст вищої категорії 16 59
2. Спеціаліст І категорія 4 15
3. Спеціаліст ІІ категорія 2 7
4. Спеціаліст 4 15
Всього 27 96
Проведено курсову підготовку 11 вчителів , включаючи вчителів 4-х класів, які братимуть 1 клас за програмою Нової української школи. Пройшли онлайн-курси «Едера» 7 учителів. Проведено атестацію 6 вчителів. З них підтвердили кваліфікацію - _4_ вчителі, підвищили – __1_ вчителі, підтвердив звання «учитель - методист» 1 учитель, «старший учитель» - 1, присвоєно звання «старший учитель» - 3.
Олімпіади:
Олімпіада з англійської мови – Херманюк Вадим ( 9 кл.) – ІІІ місце ( учит.- Бриндальська Г.І.)
Олімпіада з христ.етики – Яцків Владислав ( 7 кл.) – ІІ місце ( учит. - Ломака І.І.)
Конкурси:
Конкурс вокальний ( у Дзвинячі) – Гуменюк Діана (7 клас) – 1 місце (пісні укр.та молдавською мовами), Гуменюк Аліна ( 4 клас) – 3 місце. Конкурс у Богородчанах – 6 місце (жовтень) – Гуменюк Діана.
Конкурс поезії , 06.11.2018 р., Дзвиняч : Лазарук А. ( 7 кл) – лірика – 1 місце Яцків В. ( 7 кл) – патріот. поезія – 1 місце
Конкурс поезії , 07.11.2018р. , Богородчани - Лазарук А. ( 7 кл) – лірика – 1 місце Яцків В. ( 7 кл) – патріот. поезія – 2 місце
Фестиваль-конкурс автор.пісні поета-пісняра Н.Мартинця, 11.11.2018 р.:
Канюк А, Сасюк Д, Перегінець С., Полєва К. ( 6 кл.) – ІІІ місце
Маслій В., Сенеджук Б ( 6 кл.) – І місце
22.12.2018 року – Обласна Розколяда , універс.нафти й газу – ІІ місце 19.01.2018р. – Розколяда – Дзвиняч
20.01.2018 р. – Розколяда у с.Космач (православна та греко-катол.церкви)
6. Районні змагання з міні-футболу серед дівчат , 01.02.2018 року – ІІ місце (срібні призери)
Педагогічним колективом створено сприятливі умови для того, щоб кожен учень міг реалізувати себе, свої нахили та інтереси.
В закладі створено особистісно орієнтовану систему виховної роботи, що протягом навчального року здійснювалась на діяльнісній та проектній основі та охоплювала різні аспекти формування особистості здобувача освіти – виховання інтересу до навчання, національно-патріотичне та громадянське виховання, формування навичок здорового способу життя, фізичне та моральне виховання, правова освіта та превентивне виховання, естетичне та трудове виховання. Працюючи над реалізацією завдань виховної роботи закладу, педагогічний колектив організовував і проводив різноманітні заходи, що забезпечували виховну роботу в усіх її напрямках, керуючись програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів».
Одним з основних принципів роботи гімназії є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє спільна діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку. З цією метою щорічно поповнюється банк даних «Обдарована дитина».
Сьогодні освітній заклад – це передусім простір життя учня, де він здійснює перші кроки життєтворчості, готується до самостійної участі у соціальній діяльності, самоствердження.
Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності. Педагоги нашої гімназії постійно працюють над вдосконаленням існуючих та розвитком інноваційних форм виховної роботи з учнівською молоддю. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує дітей усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.
Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація здобувачів освіти, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі гімназії залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.
Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи гімназії. Силами учнівського самоврядування, під керівництвом класних керівників, вчителів, заступника директора з навчально-виховної роботи, педагога - організатора були організовані і проведені на високому рівні різноманітні заходи.
Традиційними заходами в гімназії стали: урочистий початок навчального року святом Першого дзвоника та першого уроку, захід до дня Святого Миколая , різдвяні колядки, свята рідної мови, відзначення Дня Примирення, заходи екологічного спрямування, свято Букваря, свято Вишиванки, свято Останнього дзвоника. Змістовно відбулися заходи:
Мовознавчий конкурс ( 6-9 кл) «Як парость виноградної лози – плекайте мову» (Лазарук Г.М.)
Квест до дня народження Т.Г.Шевченка (6-9 класи, бібліотекар Пулишій Н.І.)
Година пам»яті , приурочена жертвам Голокосту (5-9 кл., Гуменяк Г.Й.)
Інсценізація статей Конвенції «Про права дитини» (7 кл., Гуменяк Г.Й.)
Змагання «Олімпійське лелеченя» (5-6 кл, Герин В.В.)
Перегляд мультфільмів до Дня толерантності ( психолог Маслій І.Д.)
Семінар класних керівників (інклюзивне навчання) « Толерантність врятує світ»
«Свято осені» ( 1-4 кл)
Кольоровий тиждень ( 1-4 кл.)
Свято «100 днів у школі» ( 1 кл., Струк Г.Р.)
Свято «Прощавай, Букварику!» ( 1 кл., Струк Г.Р.)
У листопаді була проведена лінійка до Дня державності, в якій прийняли участь учні 1-9 класів, ряд виховних заходів, приурочених вшануванню пам'яті жертв Голодомору: уроки пам'яті (1-11 класи); година пам’яті «У пам’яті натомленій сплива святої правди голос наш» (1-11 класи), перегляд фільмів про події 1932-33 років, театралізована літературна композиція «Свіча пам’яті».
23 січня 2019 року проведена лінійка до Дня Соборності України «В День Злуки тримаймося за руки!» з участю учнів 1-9 класів, організована педагогом-організатором.
Завдяки проведеній роботі діти розширили свої знання про історичні події афганської війни, відчули почуття патріотизму, гідності та гордості за своїх земляків, навчились співпереживати.
З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини були організовані та проведені:
20 лютого 2019 року для учнiв 1-9 класiв – літературно-музична композиція «Країно моя, Україно, найдорожча для мене земля», підготовлена педагогом-організатором та класними керівниками, наприкінці якої учні переглянули відеоролики «Білі лебеді в небесах», «Герої не вмирають», «Побиття студентів».
До Дня рідної мови було проведено літературні читання .
Цікавими були Шевченківські дні: виставка малюнків по творах Шевченка (1-4 класи), година поезії «Наш Кобзар» (5-8 класи), святковий концерт «Велична постать Кобзаря» (1-9 класи).
8 травня 2019 року - уроки мужності для учнів 1-9 класів, присвячені Дню пам'яті та примирення, метою яких є гідне вшанування подвигу українського народу, увінчання пам'яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.
До відзначення 74-річниці Перемоги у Другій світовій війні та перемоги над нацизмом у Європі протягом квітня – травня 2019 року були проведені: тематичні лінійки, виставки малюнків. Всі ці заходи сприяли підвищенню національної самосвідомості учнів, почуття патріотизму і поліпшенню вивчення учнями героїчного минулого українського народу у період Другої світової війни.
Також у гімназії проводилась активна робота з розвитку правової свідомості, яка виявляється в усвідомленні особистістю своїх прав, свобод, обов’язків, свідомому ставленні до законів та державної влади. З цією метою у листопаді 2018 року був проведений тиждень правових знань, а в грудні Всеукраїнський тиждень права. Одним із завдань виховної роботи також є формування ціннісного ставлення до себе (вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров'я, прагнення бути фізично здоровою людиною). У зв’язку з цим протягом року з учнями проводились різноманітні бесіди, ігри, усні журнали, вікторини (1-8 класи), диспути, «круглі столи», дискусії (9 клас) присвячені правилам збереження здоров’я та життя , пропаганді здорового способу життя та правомірної поведінки дітей та молоді.
З метою активізації роботи з пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді, проведено місячник «Увага! Діти на дорозі!» та в рамках проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» був проведений «Тиждень пожежної безпеки». До дня фізичної культури і спорту 12.09.2018 року проводились змагання «Веселі старти» серед учнів 1-4 класів, «Старти надій» - серед 5-8 класів. У жовтні проведено «Тиждень здоров’я»: загальношкільна спартакіада з кросу, екскурсії та рухливі ігри
Виховними досягненнями у формуванні ціннісного ставлення до сім`ї, родини, людей є знання та розуміння особистих, родинних, громадянських, національних та загальнолюдських цінностей, уміння співпрацювати з іншими, працювати в групі та колективі, уміння прощати та просити пробачення, єдність моральної свідомості та поведінки, єдність слова і діла.
Виховними завданнями щодо формування ціннісного ставлення до праці є усвідомлення соціальної значимості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговування та суспільно-корисної праці. Для цього проводилися різні форми виховної діяльності: рольові ігри для дітей 1 – 4 класів; бесіди, усні журнали - для учнів 7-9 класів.
Одним із виховних завдань гімназії є формування ціннісного ставлення до культури і мистецтва — це знання учня про види мистецтва та засоби їх виразності, його здатність виражати власне ставлення до мистецтва, до творчої діяльності в мистецькій сфері та самореалізації
У гімназії протягом 2018/2019 навчального року працювали предметні гуртки, спортивні секції.
Протягом 2018/2019 навчального року активно працював учнівський комітет, в який увійшли учні, що мають лідерські здібності. У діяльності учкому слід відзначити роботу культурно-масової, санітарної, спортивної комісій. З метою виховання ініціативності, творчості, організованості, самостійності вони залучають інших учнів до проведення та оформлення свят, відзначення пам’ятних дат.
Слід зазначити, що методи, форми виховної роботи в гімназії, способи організації внутрішкільного життя вибираються індивідуально і обговорюються на засіданні методичного об’єднання класних керівників.
Протягом 2018/2019 навчального року питання виховної роботи розглядалися на засіданнях Ради гімназії, на засіданнях педагогічної ради, на нарадах при директорові та на засіданнях МО класних керівників.
У гімназії працює Рада з профілактики правопорушень і злочинності серед учнів. Рада координує та контролює всю правовиховну роботу з учнями. Члени ради регулярно слідкують за поведінкою учнів в гімназії та за її межами, проводять бесіди з учнями, схильними до правопорушень, щомісяця заслуховують звіти класних керівників про правовиховну роботу з учнями, схильними до правопорушень, проводять бесіди з "важкими" учнями та їх батьками, організовують зустрічі з правоохоронними органами, працівниками соціальних служб.
З метою розширення дитячого світогляду для учнів було організовано екскурсії до Львова (7,9 кл. Гуменяк Г.Й., Цахнів І.І) , у драмтеатр ім.І.Франка (5-6 кл) на виставу «Усі миші люблять сир» . Запланована поїздка до Зарваниці «Молитва дітей за батьків» . періодично до гімназії приїздять лялькова вистава, планетарій, цирк.
З метою підтримання порядку в гімназії та інформування учнів про новини гімназійного життя проводиться лінійка, де підводяться підсумки роботи та оголошується план роботи на наступний тиждень, відповідно плану виховної роботи та календаря пам’ятних дат.
Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання гімназії – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота здійснюється під час освітнього процесу, а саме:
- розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;
- зустрічі з викладачами різних навчальних закладів;
- проводилося анкетування та опитування з вибору професій
Також є профорієнтаційний куточок, який містить цікаві інформаційні матеріали.
Всі випускники 9 класу минулого начального року продовжують навчання для здобуття повної загальної середньої освіти.
2.Створення умов для упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес.
У гімназії створюються умови для використання у освітньому процесі інформаційно- комунікативних технологій , є доступ до Інтернету. Продуктивно використовується інтернет у бібліотеці, кабінеті інформатики, в 1 класі .
Постійно оновлюється блог гімназії, який оформляє, удосконалює Дмитришин Г.Я., вчитель математики та інформатики.
Вчителі активно впроваджують освітні інновації.
№
з/п Освітня інновація Педагоги-новатори Каліф. катег.пед. звання Стаж роботи
РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ, ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ
1 Всеукр.проект «Майстерня Олександра Зімби» «Читати – це круто» Струк Галина Романівна Вища категорія, «старший учитель» 21
УПРОВАДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ
(НАВЧАЛЬНИХ, ВИХОВНИХ, УПРАВЛІНСЬКИХ ТЕХНОЛОГІЙ, МЕТОДИК ТОЩО)
1 Технологія критичного мислення Дзюбінська О.В. Вища категорія, старший учитель 34
Луцак С.Б. Вища категорія, старший учитель 21
Гуменяк Г.Й. Вища категорія, старший учитель 29
Пулишій Н.І. Вища категорія, старший учитель 24
Карабанович Т.Я. І категорія
Лазарук Г.М. І категорія 10
2 Технологія інтерактивного навчання Струк Г.Р. Вища категорія, старший учитель 21
3 Проектна технологія Пулишій Н.І. Вища категорія, старший учитель 24
Бриндальська Г.І. Вища категорія, старший учитель 39
4 Кейс-технології Дмитришин Г.Я. Вища категорія, старший учитель 21
5 Технологія формування творчої особистості Пулишій Н.І. Вища категорія, старший учитель 24
Бриндальська Г.І. Вища категорія, старший учитель 39
Луцак О.В. Вища категорія, старший учитель 26
Семенів Б.В. ІІ категорія 5
Герин Г.М. Вища категорія, старший учитель 35
6 Технологія проблемного навчання Дзюбінська О.В. Вища категорія, старший учитель 34
7 Технологія життєвого проекту та проектування Пулишій Н.І. Вища категорія, старший учитель 24
8 LEGO-технологія Струк Г.Р. Вища категорія, старший учитель 21
9 «Щоденні 3», «Щоденні 5» Струк Г.Р. Вища категорія, старший учитель 21
10 Технологія випереджувального навчання Гуменяк Г.Й. Вища категорія, старший учитель 29
Костишин Г.М. Вища категорія, учитель-методист 25
УПРОВАДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ІДЕЙ
1 Створення ситуації успіху Яблінчук М.В. Вища категорія, старший учитель 28
Луцак С.Б. Вища категорія, старший учитель 21
Бриндальська Г.І. Вища категорія, старший учитель 39
2 Навчання через подолання труднощів (за В. Сухомлинським) Дмитришин Г.Я. Вища категорія, старший учитель 21
3 Навчальні екскурсії (Бажанов) Гуменяк Г.Й. Вища категорія, старший учитель 29
УПРОВАДЖЕННЯ
ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
1 Використання програмних засобів «Алгебра 7-9 кл», «Геометрія. 7-9 кл.», мультимедійних програм, власних розробок за допомогою стандартного програмного забезпечення Дмитришин Г.Я. Вища категорія, «старший учитель» 21
Проведено методобєднання з виховної роботи для педагогів Дзвиняцької громади – 27.11.2018 р. – «Інклюзивне навчання» - Лазарук Г.М., Карабанович Т.Я., Герин М.В.
3. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів та педагогічних працівників.
З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів,
збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у гімназії організовано гаряче харчування учнів 1-9 класів. Гарячим безкоштовним харчуванням забезпечено 33 дітей пільгових категорій – близько 24 % від загальної кількості учнів. За рахунок батьківської плати мають змогу харчуватися 100% учнів.
Кухар Степанюк Л.В. намагається створити домашню затишну атмосферу під час смачних сніданків та обідів. Всі бажаючі учні 1-9 класів охоплені гарячим харчуванням ( обід). Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим. Випадків порушення термінів реалізації продуктів не було.. Столи накривають за графіком. Учні перебувають у їдальні в супроводі вчителів.
Медична сестра Жупанська Л.М. ретельно слідкує за санітарним станом приміщення їдальні, дотриманням меню. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.
Медичне обслуговування учнів та працівників гімназії організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учасників освітнього процесу у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює медична сестра , яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно у дитячій поліклініці діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у формуються уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по гімназії.
Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у липні-серпні. Працівник їдальні проходить медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у гімназії.
У освітньому закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи зі збереження життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом. Діти мали можливість відвідувати басейн.
4. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.
У 2018-2019 н.р. безпечне проведення освітнього процесу здійснювалось згідно положення про організацію роботи з охорони праці. Учні та вчителі дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи. Адміністрацією закладу були призначені комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та споруд.
По всій гімназії розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Щороку проводиться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту, Дня безпеки.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У гімназії в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні гімназії розміщено стенд з безпечної поведінки та куточок цивільного захисту.
За навчальний рік під час освітнього процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.
Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.
5. Надання соціальної підтримки та допомоги дітям пільгових категорій.
Соціальний паспорт Космацької гімназії 2018-2019 н.р.
Сиріт
позбавлених батьківського піклування
Напівсироти
із малозабезпечених
сімей
Із багатодітних сімей
Інвалідів
із особливими
освітніми потребами
Діти учасників Ато
які опинились в складних життєвих обставинах інше (вказати статус)
- - 2 51 46 1 1 2
-
Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, практичного психолога, адміністрації гімназії, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.
6. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.
В гімназії наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки. Є договір з ювенальною превенцією . Немає учнів на районному обліку.
7.Стан дитячого травматизму.
Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директорі.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в закладі освіти здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.
В гімназії розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
8.Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.
Виховання учнів в гімназії і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником гімназії, а тому беруть активну участь у освітньому процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинним святам та святам пов’язаних з народними звичаями і традиціями українського народу.
Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома; спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники, мобільний телефон; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Свої спостереження заносять до «Щоденника психолого-педагогічних спостережень».
Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори. У 2018-2019 н.р. широкомаштабно продовжували працювати в напрямку «Волонтерство»: , збирали та відправляли продукти та необхідні речі бійцям в зону ООС. За активну участь у допомозі волонтерам нагороджені грамотами.
9.Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу освіти .
Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою , батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.
В закладі є журнал обліку звернень громадян. Діє блог гімназії для висвітлення освітнього процесу та зворотнього зв’язку з громадськістю. На батьківських зборах батьки мають можливість висловити побажання щодо покращення освітнього процесу.
Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.
10. Фінансово – господарська діяльність гімназії. Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази
. Фінансово-господарська діяльність гімназії здійснюється відповідно до Статуту на основі її кошторису.
Джерелами формування кошторису гімназії є:
кошти Дзвиняцької ОТГ ;
кошти обласного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування
загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти.
Систематично проводиться робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази
гімназії ( завершується замін вікон, дверей на металопластикові, планується заміна теплотраси, ведуться роботи щодо капітального ремонту частини гімназії під дошкільний заклад).
Контроль за правильним використанням коштів фонду загального обов’язкового навчання здійснюють органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, органи управління освітою.
Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в гімназії визначається законодавством та нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, яким підпорядкована гімназії. За рішенням засновника гімназії бухгалтерський облік здійснювати через централізовану бухгалтерію Дзвиняцької сільської ради ОТГ.
Звітність про фінансову діяльність гімназії встановлюється відповідно до законодавства, висвітлюється на блозі гімназії, сайті Дзвиняцької сільської ради.
Незважаючи на вік закладу та його зношеність, адміністрація гімназії разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню його в робочому стані.
За звітний період від травня 2018 року до травня 2019 року здійснено такі заходи:
Замінено частково теплотрасу ( приблизно 80000 грн за кошти Дзвиняцької с\Р ОТГ)
Замінено троє зовнішніх дверей (50 тис.грн., обласний бюджет)
Замінено 8 дверей у санвузлах ( Дзвиняцька сільська рада)
Придбано 3 проектори, роутер,ноутбук (депутатські кошти)
Продовжуються роботи щодо капітального ремонту гімназії під дошкільний заклад.
Колектив гімназії власним коштом здійснив капітальний ремонт учительської , частково придбали меблі , купили тюлі на коридори.
10 столів закупила Дзвиняцька с/р ОТГ
Придбано вогнегасники (Дзвиняцька с/р ОТГ)
Придбано бактерицидну лампу , дезрозчини ( Дзвиняцька с/р ОТГ)
Зроблено вхідну браму ( гроші на матеріали від Дзвиняцької с/р ОТГ)
Придбано холодильник у їдальню (Дзвиняцька с/р ОТГ)
Придбано насос для закачування води у систему опалення (Дзвиняцька с/р ОТГ, прибл. 10тис.грн)
Залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:
підвищення якості освітніх послуг;
підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
створення цілісної системи моніторингу освітнього процесу;
активне використання комп’ютерних методичних комплексів;
недостатня результативність олімпіад;
покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.
У 2019-2020навчальному році педагогічний колектив гімназії надалі працюватиме над втіленням в життя принципів та положень Конституції України, Закону України про освіту, основних пріоритетних напрямків законодавства про освіту та інших нормативно-правових актів, над створенням умов для забезпечення рівного доступу школяра до якісної освіти, гармонійного розвитку його особистості, формування конкурентоспроможного випускника гімназаї в умовах глобалізації освітнього простору, формування компетентностей дітей у НУШ.
Мета програми розвитку гімназії : створення громадсько - активного закладу «Назустріч успіху» , сучасного освітнього середовища, спрямованого на пошук та впровадження ефективних способів розкриття, вдосконалення та реалізації творчого потенціалу дитини через навчання , сім’ю, громаду. Шляхом співпраці дітей, батьків, учителів, громади, розуміючи, що кожен є самоцінною особистістю, через відкриті щирі стосунки, беззаперечне прийняття дитини, свободу і творчість учителя створити умови для гармонійного розвитку дитини.
Завдання:
- Підвищити якість освітніх послуг у відповідності з освітніми стандартами.
- Забезпечити права дітей на вибір видів і форм діяльності, створити оптимальні умови для виявлення та розвитку творчої обдарованості кожного здобувача освіти .
- Розвивати досвід партнерства, волонтерства , самоврядування.
- Реалізовувати інтелектуальний потенціал та емоційний інтелект дітей та дорослих шляхом активного залучення до навчальної та суспільно – громадської діяльності.
- Забезпечити позитивний імідж закладу освіти.
- Здійснювати освітній процес відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів.
- Забезпечити збереження та зміцнення здоров’я дітей .
Місія гімназії: Кожній дитині – гідні й необхідні умови розвитку та реалізації свого потенціалу для власного та суспільного блага.
Наша гімназія – це дружна родина, де діти пізнають світ, де вчитель живе інтересами і проблемами учнів, допомагає дітям їх вирішувати; де панує добро і злагода. Гімназія – це стартовий майданчик для добрих справ , де педагоги прагнуть допомогти успішному зростанню кожної дитини.
Наш колектив – це вчителі, учні, батьки, громада, впевнені у собі, своїх силах, які володіють перспективним баченням того, яких змін потребує сьогодні, готові до співпраці для спільного розв’язання проблем.
Ми ставимо за мету не просто йти в ногу з часом, а випереджати його. Це необхідна умова для сміливих і успішних кроків у своє майбутнє.
Ми пишаємося нашими дітьми, усміхненими, радісними і захопленими, які кожного дня поспішають до гімназії. Радіємо успіхам громади, впевнено рухаємося в завтрашній день своєї країни, щоб разом досягти успіху на шляху реформувань.
Успіхи гімназії - це не мої особисті успіхи, а успіхи всіх учасників освітнього процесу, це успіхи нашого закладу.
Щиро вдячна всім за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість, за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні дати їм все найкраще, виховати їх добрими, розумними і щасливими.
Завершуючи вій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор гімназії докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в утвердженні позитивного іміджу гімназії, у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя.
Адміністрація, педагогічний колектив Космацької гімназії докладатиме всіх зусиль, щоб наш заклад був для дітей - закладом радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.
Тож будьмо завжди разом – гімназія, сім’я, громадськість. Надіюся в подальшому на співпрацю. Всім нам зичу миру, добра, щоб діти зростали толерантними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими.
3. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів та педагогічних працівників.
З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів,
збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у гімназії організовано гаряче харчування учнів 1-9 класів. Гарячим безкоштовним харчуванням забезпечено 33 дітей пільгових категорій – близько 24 % від загальної кількості учнів. За рахунок батьківської плати мають змогу харчуватися 100% учнів.
Кухар Степанюк Л.В. намагається створити домашню затишну атмосферу під час смачних сніданків та обідів. Всі бажаючі учні 1-9 класів охоплені гарячим харчуванням ( обід). Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим. Випадків порушення термінів реалізації продуктів не було.. Столи накривають за графіком. Учні перебувають у їдальні в супроводі вчителів.
Медична сестра Жупанська Л.М. ретельно слідкує за санітарним станом приміщення їдальні, дотриманням меню. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.
Медичне обслуговування учнів та працівників гімназії організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учасників освітнього процесу у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює медична сестра , яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно у дитячій поліклініці діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у формуються уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по гімназії.
Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у липні-серпні. Працівник їдальні проходить медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у гімназії.
У освітньому закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи зі збереження життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом. Діти мали можливість відвідувати басейн.
4. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.
У 2018-2019 н.р. безпечне проведення освітнього процесу здійснювалось згідно положення про організацію роботи з охорони праці. Учні та вчителі дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи. Адміністрацією закладу були призначені комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та споруд.
По всій гімназії розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Щороку проводиться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту, Дня безпеки.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У гімназії в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні гімназії розміщено стенд з безпечної поведінки та куточок цивільного захисту.
За навчальний рік під час освітнього процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.
Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.
5. Надання соціальної підтримки та допомоги дітям пільгових категорій.
Соціальний паспорт Космацької гімназії 2018-2019 н.р.
Сиріт
позбавлених батьківського піклування
Напівсироти
із малозабезпечених
сімей
Із багатодітних сімей
Інвалідів
із особливими
освітніми потребами
Діти учасників Ато
які опинились в складних життєвих обставинах інше (вказати статус)
- - 2 51 46 1 1 2
-
Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, практичного психолога, адміністрації гімназії, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.
6. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.
В гімназії наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки. Є договір з ювенальною превенцією . Немає учнів на районному обліку.
7.Стан дитячого травматизму.
Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директорі.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в закладі освіти здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.
В гімназії розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
8.Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.
Виховання учнів в гімназії і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником гімназії, а тому беруть активну участь у освітньому процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинним святам та святам пов’язаних з народними звичаями і традиціями українського народу.
Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома; спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники, мобільний телефон; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Свої спостереження заносять до «Щоденника психолого-педагогічних спостережень».
Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори. У 2018-2019 н.р. широкомаштабно продовжували працювати в напрямку «Волонтерство»: , збирали та відправляли продукти та необхідні речі бійцям в зону ООС. За активну участь у допомозі волонтерам нагороджені грамотами.
9.Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу освіти .
Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою , батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.
В закладі є журнал обліку звернень громадян. Діє блог гімназії для висвітлення освітнього процесу та зворотнього зв’язку з громадськістю. На батьківських зборах батьки мають можливість висловити побажання щодо покращення освітнього процесу.
Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.
10. Фінансово – господарська діяльність гімназії. Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази
. Фінансово-господарська діяльність гімназії здійснюється відповідно до Статуту на основі її кошторису.
Джерелами формування кошторису гімназії є:
кошти Дзвиняцької ОТГ ;
кошти обласного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування
загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти.
Систематично проводиться робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази
гімназії ( завершується замін вікон, дверей на металопластикові, планується заміна теплотраси, ведуться роботи щодо капітального ремонту частини гімназії під дошкільний заклад).
Контроль за правильним використанням коштів фонду загального обов’язкового навчання здійснюють органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, органи управління освітою.
Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в гімназії визначається законодавством та нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, яким підпорядкована гімназії. За рішенням засновника гімназії бухгалтерський облік здійснювати через централізовану бухгалтерію Дзвиняцької сільської ради ОТГ.
Звітність про фінансову діяльність гімназії встановлюється відповідно до законодавства, висвітлюється на блозі гімназії, сайті Дзвиняцької сільської ради.
Незважаючи на вік закладу та його зношеність, адміністрація гімназії разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню його в робочому стані.
За звітний період від травня 2018 року до травня 2019 року здійснено такі заходи:
Замінено частково теплотрасу ( приблизно 80000 грн за кошти Дзвиняцької с\Р ОТГ)
Замінено троє зовнішніх дверей (50 тис.грн., обласний бюджет)
Замінено 8 дверей у санвузлах ( Дзвиняцька сільська рада)
Придбано 3 проектори, роутер,ноутбук (депутатські кошти)
Продовжуються роботи щодо капітального ремонту гімназії під дошкільний заклад.
Колектив гімназії власним коштом здійснив капітальний ремонт учительської , частково придбали меблі , купили тюлі на коридори.
10 столів закупила Дзвиняцька с/р ОТГ
Придбано вогнегасники (Дзвиняцька с/р ОТГ)
Придбано бактерицидну лампу , дезрозчини ( Дзвиняцька с/р ОТГ)
Зроблено вхідну браму ( гроші на матеріали від Дзвиняцької с/р ОТГ)
Придбано холодильник у їдальню (Дзвиняцька с/р ОТГ)
Придбано насос для закачування води у систему опалення (Дзвиняцька с/р ОТГ, прибл. 10тис.грн)
Залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:
підвищення якості освітніх послуг;
підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
створення цілісної системи моніторингу освітнього процесу;
активне використання комп’ютерних методичних комплексів;
недостатня результативність олімпіад;
покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.
У 2019-2020навчальному році педагогічний колектив гімназії надалі працюватиме над втіленням в життя принципів та положень Конституції України, Закону України про освіту, основних пріоритетних напрямків законодавства про освіту та інших нормативно-правових актів, над створенням умов для забезпечення рівного доступу школяра до якісної освіти, гармонійного розвитку його особистості, формування конкурентоспроможного випускника гімназаї в умовах глобалізації освітнього простору, формування компетентностей дітей у НУШ.
Мета програми розвитку гімназії : створення громадсько - активного закладу «Назустріч успіху» , сучасного освітнього середовища, спрямованого на пошук та впровадження ефективних способів розкриття, вдосконалення та реалізації творчого потенціалу дитини через навчання , сім’ю, громаду. Шляхом співпраці дітей, батьків, учителів, громади, розуміючи, що кожен є самоцінною особистістю, через відкриті щирі стосунки, беззаперечне прийняття дитини, свободу і творчість учителя створити умови для гармонійного розвитку дитини.
Завдання:
- Підвищити якість освітніх послуг у відповідності з освітніми стандартами.
- Забезпечити права дітей на вибір видів і форм діяльності, створити оптимальні умови для виявлення та розвитку творчої обдарованості кожного здобувача освіти .
- Розвивати досвід партнерства, волонтерства , самоврядування.
- Реалізовувати інтелектуальний потенціал та емоційний інтелект дітей та дорослих шляхом активного залучення до навчальної та суспільно – громадської діяльності.
- Забезпечити позитивний імідж закладу освіти.
- Здійснювати освітній процес відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів.
- Забезпечити збереження та зміцнення здоров’я дітей .
Місія гімназії: Кожній дитині – гідні й необхідні умови розвитку та реалізації свого потенціалу для власного та суспільного блага.
Наша гімназія – це дружна родина, де діти пізнають світ, де вчитель живе інтересами і проблемами учнів, допомагає дітям їх вирішувати; де панує добро і злагода. Гімназія – це стартовий майданчик для добрих справ , де педагоги прагнуть допомогти успішному зростанню кожної дитини.
Наш колектив – це вчителі, учні, батьки, громада, впевнені у собі, своїх силах, які володіють перспективним баченням того, яких змін потребує сьогодні, готові до співпраці для спільного розв’язання проблем.
Ми ставимо за мету не просто йти в ногу з часом, а випереджати його. Це необхідна умова для сміливих і успішних кроків у своє майбутнє.
Ми пишаємося нашими дітьми, усміхненими, радісними і захопленими, які кожного дня поспішають до гімназії. Радіємо успіхам громади, впевнено рухаємося в завтрашній день своєї країни, щоб разом досягти успіху на шляху реформувань.
Успіхи гімназії - це не мої особисті успіхи, а успіхи всіх учасників освітнього процесу, це успіхи нашого закладу.
Щиро вдячна всім за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість, за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні дати їм все найкраще, виховати їх добрими, розумними і щасливими.
Завершуючи вій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор гімназії докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в утвердженні позитивного іміджу гімназії, у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя.
Адміністрація, педагогічний колектив Космацької гімназії докладатиме всіх зусиль, щоб наш заклад був для дітей - закладом радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.
Тож будьмо завжди разом – гімназія, сім’я, громадськість. Надіюся в подальшому на співпрацю. Всім нам зичу миру, добра, щоб діти зростали толерантними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими.
ЗВІТ ДИРЕКТОРА
КОСМАЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
ДЗИНЯЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОІ РАДИ
ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
НА ЗАГАЛЬНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ КОЛЕКТИВУ ГІМНАЗІЇ
Космач – 2018
Соціально-економічні перетворення в українському суспільстві змінили орієнтацію в галузі освіти і вимагають трансформування освітнього процесу, модернізації всієї системи освіти й зокрема загальної середньої освіти. Конституція України, Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, Закони України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про охорону дитинства», Постанови Кабінету Міністрів України: від 20.04.2011 року №462 «Про затвердження Держаного стандарту початкової загальної освіти», від 23.11.2011 року №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом МОН України від 16.06.2015 року №641, Концепції Нової української школи, листа МОН України від 09.06.2016 року №1/9-296 «Про структуру 2017-2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів», наказів МОН України від 29.05.2015 року №584, №585 про зміни щодо типових навчальних планів,інші законодавчі нормативно-правові документи визначають систему ідей та поглядів на стратегію й основні напрями розвитку освітньої галузі у першій чверті ХХІ століття. Одним із пріоритетних напрямів є розвиток загальної середньої освіти в сільській місцевості, що особливо актуально для нашого регіону.
Сільська школа – це не просто освітній заклад, а центр культурного життя села, гарант його стабільного розвитку. Соціальним замовленням середньої школи є виховання фізично здорового, духовно багатого, соціально активного, творчого, життєкомпетентного випускника, який зможе успішно конкурувати в мінливому світі.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. №55 керівники дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів щорічно після завершення навчального року (червень-липень) звітують перед педагогічними колективами, батьківськими комітетами, радами про виконану роботу за навчальний рік. Органом громадського самоврядування загальноосвітнього закладу освіти є загальна конференція колективу школи, що скликається не менше одного разу на рік.
Стратегічною метою нашої гімназії є переведення її роботи в режим розвитку, надання освітніх послуг та створення сприятливого інноваційного навчально-виховного середовища для духовного, творчого, інтелектуального, соціокультурного розвитку, саморозвитку і самореалізації особистості дитини, забезпечення її конкурентоспроможності після закінчення закладу освіти .
Згідно з річним планом роботи гімназії у 2017/2018 навчальному році педагогічний колектив працював над проблемою: «Формування життєвих компетентностей учнів на всіх етапах становлення особистості» і досяг певних результатів на даному етапі, а саме вчителі відчули особистісну потребу та психологічну готовність для підвищення професійної компетентності та впровадження у освітній процес інтерактивних технологій, на семінарах, педагогічних читаннях ознайомилися з теоретичними засадами методичної проблеми, вивчали науково-теоретичні засади та досвід роботи вчителів , району, області з впровадження даної технології.
В гімназії визначена чітка структура методичної роботи, яка складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів: педагогічна рада, яка визначає основні напрямки і завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності ; методичні об’єднання.
На початку навчального року було видано наказ «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2017/2018 навчальному році», на основі якого педагогічний колектив веде пошук найбільш доцільної організації методичної роботи. У відповідності до вимог нормативно-правових актів у гімназії створено методичні об'єднання вчителів початкових класів та вихователів ГПД, класних керівників, вчителів природничо – математичного циклу; працює проблемний семінар вчителів суспільно – гуманітарного циклу; методичні оперативні наради; психолого-педагогічний семінар; педагогічні читання; методичні та предметні тижні.
З метою організації підвищення науково-методичного рівня вчителів проведено педагогічне читання з теми: «Європейська освіта: кращий педагогічний досвід».
З метою ознайомлення вчителів із системою і досвідом роботи вчителів, класних керівників, вихователів груп продовженого дня були проведені й проаналізовані відкриті уроки, виховні заходи.
Важливе значення в методичній роботі мало вивчення та поширення перспективного педагогічного досвіду. Досвід роботи вчителів початкових класів Яблінчук М.В., Пулишій Н.І., вчителя математики Дмитришин Г.Я., вчителя біології Лемчак В.В., вчителя зарубіжної літератури Климбус З.І., практичного психолога Маслій І.Д. адміністрацією гімназії було вивчено протягом 2017-2018 навчального року і запропоновано для поширення серед педагогічних працівників гімназії.
Постійно здійснювався супровід інноваційної діяльності, а саме: надання методичної допомоги та консультацій щодо здійснення інноваційної діяльності педагогічними працівниками гімназії, організаційно-методична допомога в створенні презентаційних матеріалів, оновлення електронних банків даних про здійснення інноваційної діяльності вчителями.
Найважливішою індивідуальною формою методичної роботи є самоосвіта педагогів. До найважливіших завдань самостійної роботи учителів відносились: вивчення нових програм і підручників, аналіз їхніх дидактичних та методичних особливостей; самостійне засвоєння нових технологій освітнього процесу; оволодіння методологією і методикою педагогічного дослідження; активна участь у роботі науково-методичних семінарів і методичних об'єднань, різних творчих груп; підготовка методичних розробок; систематичне вивчення передового педагогічного досвіду.
Результати самоосвіти вчителі репрезентували на кожному її етапі, брали участь у семінарах, інформуючи на засіданні методичних об'єднань, циклових засіданнях, доповідаючи на психолого-педагогічних семінарах, педагогічному читанні.
Самоосвіта є найгнучкішою формою отримання знань, тому що вона здійснювалася на діагностичній індивідуалізованій основі. У серпні 2017 року було проведено анкетування педагогічних працівників з метою вивчення проблемних питань, якими вчителі могли поділитися з колегами. Аналіз анкетування показав, що у вчителів викликають труднощі такі питання:
- впровадження моніторингу в практику роботи та аналіз отриманих результатів;
- використання окремих інтерактивних технологій.
Одним із важливих видів самостійної діяльності педагога була його індивідуальна робота над методичною темою. У процесі індивідуальної роботи над методичною темою вчителі вивчали джерела науково-методичної інформації, досвід педагогів-новаторів, аналізували власну педагогічну діяльність з метою подолання недоліків у ній або удосконалення сильних сторін діяльності, теоретичного узагальнення й осмислення власного досвіду. Усі результати фіксували у творчих звітах за минулий навчальний рік.
Вивчення стану викладання навчальних предметів здійснювався згідно з перспективним планом. Результати викладання предметів були заслухані на засіданнях педагогічної ради, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді довідок та наказів по закладу освіти :
У 2017/2018 навчальному році було організовано роботу методичних об’єднань, проблемного семінару. Їхнім змістом роботи стала аналітична, організаційна, діагностична, науково-практична та інформаційна діяльність. Були затверджені плани роботи, методичні проблеми, визначено керівників із числа досвідчених учителів. Завдяки роботі циклових засідань та методичних об’єднань удосконалено методики проведення уроків, зріс рівень методичної підготовки, фахової майстерності вчителів-предметників. На своїх засіданнях члени методичних об’єднань обговорювали науково-методичні питання, а також знайомилися з нормативно-правовими документами, Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, перспективним педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичними виданнями тощо.
На перше місце поставлено питання наступності між початковою школою і дошкільною групою закладу: це організація спільних семінарів, «круглих столів», на яких обговорювалися навчальні програми, Державні стандарти дошкільних навчальних закладів і початкової школи. На допомогу батькам підключали психологічну і медичну служби. Для батьків майбутніх першокласників проводилися Дні відкритих дверей, розроблено пам’ятки, як допомогти дитині адаптуватися в перші дні в закладі освіти . Всю роботу з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку було спрямовано на збереження здоров’я, емоціонального благополуччя, розвиток індивідуальності кожної дитини.
Недоліками в організації методичної роботи є те, що не на належному рівні була представлена гімназія на районних олімпіадах, не всі методичні об`єднання працювали однаково ефективно. Їх засідання не завжди повною мірою відповідали інтересам і потребам вчителів. На жаль, не всі вчителі беруть участь у виставці-ярмарку педагогічних ідей і технологій, професійних конкурсах. А тому у 2018/2019 навчальному році більше уваги приділяти роботі методичних об'єднань.
Аналіз роботи гімназії за різними напрямками показав, що вчителі й учні досягли певних результатів у своїй діяльності. Але ці результати участі учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсах, турнірах з різних предметів, вчителів у конкурсах професійної майстерності незначні.
Медичне обслуговування
Дотримання санітарного законодавства, медичне обслуговування учнів, профілактика різних видів захворювань в школі проводилась на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», наказу МОН України та МОЗ України від 21.04.2005 № 242/178 «Про посилення роботи щодо профілактики захворювання дітей у навчальних закладах та формуваннях здорового способу життя учнівської та студентської молоді», наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 № 559 «Про затвердження переліку професій, виробництва організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок», наказу МОЗ України, МОН України від 20.07.2009 № 518/674, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 серпня 2009 р. за № 772/16788, «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», наказу МОЗ України від 16.08.2010 р. №682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.09.2010 р. №794/18089, від 23.05.2012 р. №382 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 16.08.2010 р. №682», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.06.2012 р. №941/21253, від 02.08.2012 р. №599 «Про затвердження примірного переліку питань при проведенні щорічного опитування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, їх батьків (законних представників) щодо виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем, наказу ДОЗ та ДОНТМП від 14.03.2017 р. №154/70.
На початку навчального року адміністрація гімназії координувала роботу медичних працівників і класних керівників щодо заповнення Листків здоров’я, відповідальних за кабінети щодо цифрового і колірного маркування шкільних меблів (столи, стільці, парти), дотримання санітарних норм освітлення закладу освіти і класних приміщень, забезпечувала своєчасне проходження профілактичних медичних оглядів співробітниками школи згідно з графіками проходження профілактичних оглядів.
Медичною сестрою гімназії спільно з медичними працівниками Космацької АЗПСМ систематично проводився аналіз стану здоров’я учнів, про що своєчасно інформація доводилась батькам учнів.
Протягом навчального року проводились поглиблені профілактичні медичні огляди учнів.
Медичне обслуговування учнів та працівників гімназії організовано відповідно до нормативно-правової бази.
Результати проведення медичного огляду було занесено в медичні картки учнів.
Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. На диспансерному обліку перебуває 28 учнів.
Протягом 2017/2018 навчального року адміністрацією гімназії, медичними працівниками, учителями здійснювався медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у закладі. Згідно з річним планом роботи гімназії на 2017/2018 навчальний рік питання щодо дотримання санітарного законодавства, покращення медичного обслуговування учнів, профілактики різних видів захворювання розглядалися на інструктивно-оперативних нарадах. З учнями гімназії проводилися зустрічі з медичними працівниками.
Організація харчування
Важливою складовою здоров’язберігаючого середовища є організація харчування учнів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме харчування на 50-70% визначає здоров’я людини.
У гімназії для організації харчування дітей створені всі необхідні умови: працює їдальня, роботу якої забезпечує підприємець Степанюк Л.В., забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів. Технологічне та холодильне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Спільними зусиллями дотримуються вимоги Порядку організації харчування дітей, затвердженого МОН України від 01.06.05 р. №329. Упродовж 2017/2018 навчального року для учнів гімназії було організовано гаряче харчування .
З метою покращення умов для організації харчування учнів упродовж 2017/2018 навчального року підприємцем придбано посуд, термометри для холодильників, засоби для миття посуду та дезінфекції.
Медсестрою Жупанською Л.М. щоденно здійснюється контроль за умовами зберігання продуктів харчування, технологією приготування та якістю страв, строками реалізації готової продукції. У жовтні 2017 року на нараді при директорі слухалось питання «Про стан харчування учнів гімназії ».
Соціальний захист
У 2017/2018 навчальному році робота гімназії щодо соціального захисту дітей пільгових категорій була спрямована на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,«Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», указів Президента України від 11.07.2005 № 1086/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей», від 04.05.2007 № 376/2007 «Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей», від 01.06.2013 № 312/2013 «Про додаткові заходи із забезпечення гарантій реалізації прав та законних інтересів дітей», Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
Робота з даного напрямку проводилася відповідно до річного плану роботи гімназії, плану виховної роботи, плану роботи практичного психолога, соціального педагога з організації соціального захисту дітей пільгових категорій.
Постійно здійснювався контроль за відвідуванням занять учнями гімназії, а особливо дітьми із соціально незахищених категорій.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 14.06.2013№768 «Про затвердження плану заходів, щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів» було проведено роботу щодо обліку дітей з особливими освітніми потребами і банк даних таких дітей налічує 1 дитину.
Щоквартально оновлювався банк даних дітей пільгових категорій. Ця робота проводилася на підставі відповідних документів, класними керівниками проводились обстеження умов проживання та виховання дітей, про що свідчать акти, складені комісіями.
З метою соціальної підтримки та соціального супроводу дітей здійснювався соціально-педагогічний патронаж дітей, які потребують соціальної допомоги, надавались практичні рекомендації соціального напрямку батькам; проводились засідання «круглого столу» за участю лікарів, психолога; велась роз’яснювальна робота серед дітей з питань захисту їх прав, організовувались змістовне дозвілля під час відпочинку дітей у канікулярний період.
На кінець 2017/2018 навчального року якісно-кількісний склад учнів пільгових категорій є таким:
№
з/п
|
Назва категорії
|
Кількість
дітей
|
1.
|
Діти, які перебувають під опікою:
- сироти;
- позбавлені батьківського піклування.
|
-
-
1
|
2.
|
Діти, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях та інтернатних установах:
- сироти;
- позбавлені батьківського піклування.
|
-
-
-
|
3.
|
Діти напівсироти
|
3
|
4.
|
Діти одиноких матерів
|
2
|
5.
|
Діти з малозабезпечених сімей
|
50
|
6.
|
Діти з багатодітних сімей
|
44
|
7.
|
Діти з неповних сімей
|
15
|
8.
|
Діти з особливими потребами (інваліди, які мають посвідчення, видане управлінням праці та соціального захисту)
|
1
|
9.
|
Діти, які потерпіли в наслідок ЧАЕС (які мають посвідчення категорії «Д»)
|
-
|
10.
|
Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків
|
-
|
11.
|
Діти, батьки яких перебувають за кордоном з метою заробітку
|
-
|
12.
|
Діти, батьки яких загинули, беруть чи брали безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції на Сході країни
|
3
|
У вересні організовано роботу гуртків, спортивних секцій, у які залучено всіх учнів пільгових категорій.
Створення освітнього середовища для розвитку здорової дитини, формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння навичками безпечного життя і здорової поведінки є одним з напрямів роботи гімназії.
З метою збереження і зміцнення здоров’я, розвитку основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів у гімназії обладнано і функціонують спортивна зала, впорядковано спортивну зону на території гімназії, які сприяють в організації фізкультурно-оздоровчої роботи.
У процесі проведення цієї роботи за результатами моніторингу стану здоров’я учнів враховуються найсприятливіші вікові та анатомо-фізіологічні періоди розвитку та оздоровлення організму школярів; розкривається значення занять фізичними вправами для здоров’я учнів; формуються вміння і навички здорового способу життя, проведення корисного дозвілля та активного відпочинку, знання, вміння і навички дотримання особистої гігієни, загартування організму, профілактики захворювань, запобігання травматизму, дотримання правил безпеки життєдіяльності, використання фізичних вправ для запобігання порушення постави, зняття втоми учнів.
На стан здоров’я впливає багато чинників, а саме: несприятливе навколишнє середовище, погіршення санітарно-гігієнічних умов навчання та якості медичного обслуговування, поширення шкідливих звичок серед учнівської молоді тощо. Це викликає серйозне занепокоєння. Як показує практика, найбільш рушійний вплив на стан здоров’я молоді здійснює поширення шкідливих звичок. Сьогодні завданням кожного вчителя гімназії є пропаганда та навчання учнів здоровому способу життя, профілактиці алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії та СНІДУ. Тому вже під час проведення вересневих батьківських зборів цим питанням необхідно приділити багато уваги, зупинитись на взаємодії між школою та родинами щодо профілактики негативних факторів, які впливають на стан здоров’я.
На жаль, ці хвороби дуже помолодшали і створюють для суспільства очевидну загрозу. Відчувається за потребу розгляд цих питань як в урочний, так і в позаурочний час. Ситуація загострюється також через зростання популярності в дитячому та молодіжному середовищі привабливих видів нефізичної діяльності (ігрові прилади, комп’ютерні ігри тощо).
Тому головним завданням педагогів, батьків є формування позитивного ставлення учнів до занять фізичної культурою та підвищення рівня їх рухової активності. Одним із шляхів до цього є вдосконалення системи оцінювання навчальних досягнень учнів з фізичної культури, здійснення оцінювання на основі особистісно зорієнтованого підходу. З метою підвищення інтересу учнів до занять спортом вчителям фізичної культури поряд з оцінюванням за навчальними нормативами необхідно враховувати активну роботу учнів на уроках фізичної культури, участь учнів у змаганнях усіх рівнів, відвідування гуртків спортивної спрямованості.
З метою збереження здоров’я учнів заступником директора з навчально-виховної роботи проводиться контроль щодо проведення уроків фізичного виховання, виконання режиму роботи групи продовженого дня, дошкільної групи.
У 2017/2018 навчальному році навчання завершують 137 учнів в 9 класах, середня наповнюваність класів 15 учнів, функціонувала 1 група продовженого дня.
У 2017/2018 навчальному році гімназія працювала у режимі одної зміни. Відповідно до діючих санітарно-гігієнічних норм режиму роботи тривалість уроку:
- в 1 класі – 35 хвилин;
- в 2-4-х класах – 40 хвилин;
- в 5 – 9-х класах – 45 хвилин,
Учні нашої гімназії традиційно приймають участь в районних, шкільних предметних олімпіадах.
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та з метою створення сприятливих умов для всебічного розвитку інтелектуального і творчого потенціалу талановитих дітей та підлітків, стимулювання їх творчого самовдосконалення, залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької діяльності, піднесення статусу обдарованих дітей було складено план роботи з обдарованими учнями.
З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення загальної мовної культури учні брали участь в районному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка.
З метою сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу учні гімназії брали участь у районному етапі ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Результати олімпіад:
· І місце – географія – 8 кл - Стефуняк В.( вч.Дзюбінська О.В.)
· ІІІ місце – математика – 6 кл. – Яцків Владислав (вч. Костишин Г.М.)
· ІІІ місце – англ.. мова – 9 кл. – Бойчук Юлія (вч. Бриндальська Г.І.)
· ІІ місце – біологія – 8 кл. – Стефуняк В.( вч. Лемчак В.В.)
· ІV місце – географія – 8 кл. - Стефуняк В. ( ІІІ етап) ( вч. Дзюбінська В.В.)
· ІІІ місце – христ.етика – 5 кл. – Сенеджук Богдана ( вч. Ломака І.І.)
Пріоритетними напрямками виховної роботи у гімназії є:
- формування особистих рис громадян України, національної свідомості та самосвідомості учнів;
- виховання духовної культури особистості;
- виховання поваги до Конституції та законодавства України, державної символіки;
- формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;
- утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам’яті;
- підвищення фахового рівня вчителів;
- активізація роботи з батьками і громадськістю;
- активізація екскурсійної діяльності;
- активізація народознавчої, військово-патріотичної робіт;
- активізація роботи органів учнівського самоврядування.
Формуючи ціннісне ставлення до суспільства і держави утверджуючи почуття патріотизму, духовності, моральності та загальнолюдських життєвих принципів у молодіжному середовищі, зберігаючи історичну пам’ять про свій народ, рідний край, його здобутки і втрати, традиції, що мають визначальне місце в суспільному процесі були проведені тематичні бесіди (1-9 класи). Були організовані та проведені виховні заходи до Дня Збройних сил України.
01 листопада була проведена лінійка до Дня державності, в якій прийняли участь учні 1-9 класів. З 21.11-25.11.2017 року було проведено ряд виховних заходів, приурочених вшануванню пам'яті жертв Голодомору: уроки пам'яті (1-11 класи); година пам’яті «У пам’яті натомленій сплива святої правди голос наш» (1-11 класи), перегляд фільмів про події 1932-33 років, театралізована літературна композиція «Свіча пам’яті».
23 січня 2018 року проведена лінійка до Дня Соборності України «В День Злуки тримаймося за руки!» з участю учнів 1-9 класів, організована педагогом-організатором.
Завдяки проведеній роботі діти розширили свої знання про історичні події афганської війни, відчули почуття патріотизму, гідності та гордості за своїх земляків, навчились співпереживати.
З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини були організовані та проведені:
20 лютого 2018 року для учнiв 1-9 класiв – літературно-музична композиція «Країно моя, Україно, найдорожча для мене земля», підготовлена педагогом-організатором та класними керівниками, наприкінці якої учні переглянули відеоролики «Білі лебеді в небесах», «Герої не вмирають», «Побиття студентів».
До Дня рідної мови було проведено літературні читання .
Цікавими були Шевченківські дні: виставка малюнків по творах Шевченка (1-4 класи), година поезії «Наш Кобзар» (5-8 класи), святковий концерт «Велична постать Кобзаря» (1-9 класи).
8 травня 2017 року - уроки мужності для учнів 1-9 класів, присвячені Дню пам'яті та примирення, метою яких є гідне вшанування подвигу українського народу, увінчання пам'яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.
До відзначення 73-річниці Перемоги у Другій світовій війні та перемоги над нацизмом у Європі протягом квітня – травня 2018 року були проведені: тематичні лінійки, виставки малюнків. Всі ці заходи сприяли підвищенню національної самосвідомості учнів, почуття патріотизму і поліпшенню вивчення учнями героїчного минулого українського народу у період Другої світової війни.
Також у гімназії проводилась активна робота з розвитку правової свідомості, яка виявляється в усвідомленні особистістю своїх прав, свобод, обов’язків, свідомому ставленні до законів та державної влади. З цією метою у листопаді 2017 року був проведений тиждень правових знань, а в грудні Всеукраїнський тиждень права. Одним із завдань виховної роботи також є формування ціннісного ставлення до себе (вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров'я, прагнення бути фізично здоровою людиною). У зв’язку з цим протягом року з учнями проводились різноманітні бесіди, ігри, усні журнали, вікторини (1-8 класи), диспути, «круглі столи», дискусії (9 клас) присвячені правилам збереження здоров’я та життя , пропаганді здорового способу життя та правомірної поведінки дітей та молоді.
З метою активізації роботи з пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді, проведено місячник «Увага! Діти на дорозі!» та в рамках проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» був проведений «Тиждень пожежної безпеки». До дня фізичної культури і спорту 12.09.2017 року проводились змагання «Веселі старти» серед учнів 1-4 класів, «Старти надій» - серед 5-8 класів. У жовтні проведено «Тиждень здоров’я»: загальношкільна спартакіада з кросу, екскурсії та рухливі ігри. У жовтні команда дівчат брала участь в районних змаганнях з футболу, зайнявши перше місце
Виховними досягненнями у формуванні ціннісного ставлення до сім`ї, родини, людей є знання та розуміння особистих, родинних, громадянських, національних та загальнолюдських цінностей, уміння співпрацювати з іншими, працювати в групі та колективі, уміння прощати та просити пробачення, єдність моральної свідомості та поведінки, єдність слова і діла.
Виховними завданнями щодо формування ціннісного ставлення до праці є усвідомлення соціальної значимості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговування та суспільно-корисної праці. Для цього проводилися різні форми виховної діяльності: рольові ігри для дітей 1 – 4 класів; бесіди, усні журнали - для учнів 7-9 класів.
У рамках профорієнтаційної роботи проведено діагностику професійних інтересів учнів 1-9 класів та індивідуальна оцінка творчих здібностей учнів;залучення учнів до проведення предметних олімпіад.
Одним із виховних завдань гімназії є формування ціннісного ставлення до культури і мистецтва — це знання учня про види мистецтва та засоби їх виразності, його здатність виражати власне ставлення до мистецтва, до творчої діяльності в мистецькій сфері та самореалізації
У гімназії протягом 2017/2018 навчального року працювали предметні гуртки, спортивні секції.
Протягом 2017/2018 навчального року активно працював учнівський комітет, в який увійшли учні, що мають лідерські здібності. У діяльності учкому слід відзначити роботу культурно-масової, санітарної, спортивної комісій. З метою виховання ініціативності, творчості, організованості, самостійності вони залучають інших учнів до проведення та оформлення свят, відзначення пам’ятних дат.
Слід зазначити, що методи, форми виховної роботи в гімназії, способи організації внутрішкільного життя вибираються індивідуально і обговорюються на засіданні методичного об’єднання класних керівників.
Протягом 2017/2018 навчального року питання виховної роботи розглядалися на засіданнях Ради гімназії, на засіданнях педагогічної ради, на нарадах при директорові та на засіданнях МО класних керівників.
У гімназії працює Рада з профілактики правопорушень і злочинності серед учнів. Рада координує та контролює всю правовиховну роботу з учнями. Члени ради регулярно слідкують за поведінкою учнів в гімназії та за її межами, проводять бесіди з учнями, схильними до правопорушень, щомісяця заслуховують звіти класних керівників про правовиховну роботу з учнями, схильними до правопорушень, проводять бесіди з "важкими" учнями та їх батьками, організовують зустрічі з правоохоронними органами, працівниками соціальних служб.
Добре організована робота з батьками. Класні керівники проводять батьківські збори, на які виносять питання правового виховання учнів. На зборах батьки слухають лекції, беруть участь у круглих столах, етичних тренінгах, одержують поради щодо виховання дітей. Велика увага приділяється індивідуальній роботі з батьками. В гімназії працює батьківський університет психолого-педагогічних та правових знань. Батьки мають змогу одержати необхідні їм знання з психології, педагогіки, правознавства. В роботі батьківського університету беруть участь практичний психолог, соціальний педагог, педагог-організатор, заступник директора, вчитель правознавства, бібліотекар .
Враховуючи пріоритетні напрямки діяльності соціально-психологічної служби в 2017/2018 навчальному році, практичний психолог , класні керівники проводили діагностичну, профілактичну, просвітницьку, корекційно-відновлювальну, розвивальну, консультаційну роботу. Особлива увага приділялася дітям під час входження в нові періоди життя.
Дітям, у яких виникали труднощі в процесі соціалізації й адаптації, надавалася консультативна допомога, проводилися корекційно-розвивальні заняття з урахуванням особистих відмінностей. Заняття сприяли формуванню позитивного емоційного стану, розвитку здібностей, допомагали оволодіти необхідними поведінковими формами, що сприяло кращому входженню в нові умови.
В результаті проведених заходів спостерігалися позитивні зміни в поведінці й діяльності учнів, психологічному кліматі учнівського середовища, покращилася міжособистісна взаємодія серед усіх учасників освітнього процесу.
Виховання в гімназії здійснюється на кращих народних та сімейних традиціях. Педагогічний колектив, спираючись на багатовіковий досвід українського народу, намагається виховувати морально здорове покоління, працює над створенням атмосфери емоційної захищеності, тепла, любові, забезпеченням духовної єдності поколінь, збереженням родинних традицій, вивченням родоводу, прилученням дітей до народних звичаїв, обрядів, вихованням в них національної свідомості і самосвідомості.
· Маслій І.Н. – 26.09.- акція «Оприлюднимо історію разом»
(про Петрушевича)
· Дзюбінська О.В. – «Майстер слова земляк» ( Глубіцька У, 7 кл)
І місце у районному етапі, участь у обласному етапі
· «Обжинки» - районний семінар директорів БК – 05.10.2017р.
· 12.10.2017 р. – районний конкурс до 75 –річчя УПА
Лазарук А. – 6 кл – грамота, приз, книжка
Яцків В. – 6 кл - грамота, приз, книжка
· 20.10.2017. – конкурс «Я- громадянин України» - Ломака І.І. – диплом управління освіти, молоді та спорту ІІ ступеня . Тема «Патріотизм, мужність, стійкість – незламні герої минулого і сьогодення»
· 25.10.2017р.- акція « Моя Батьківщина» - Луцак О.В., Гуменяк Г.Й. , «Козацькому роду нема переводу» ( Стефуняк В. , 8 кл)- відзначено у наказі.
· «Український сувенір» - Луцак О.В.- І місце у районному етапі, участь у обласному етапі ( Бойчук У., 6 кл) «Ведмедик з яблуками»
· 01.11.2017р. – І місце районне – футбол( дівчата), кубок, медалі. (Герин В.В.)
Грудень 2017 р.
Луцак О.В. – конкурс «Флористичний розмай» ( Бойчук Уляна)
Грамота управління освіти , участь у обл..конкурсі
Історія міст і сіл – І районне місце , подано матеріали на обласний конкурс – Цахнів І.І.
Матеріально-технічна база гімназії для виховної роботи включає в себе наявність приміщень, спортивного залу, спортмайданчика, бібліотеки, комп’ютерів, музичного центру, звукової апаратури, спортивного обладнання.
Протягом 2017/2018 навчального року у гімназії проводилась робота щодо безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму. З учнями систематично проводились заплановані бесіди та інструктажі з безпеки життєдіяльності.
Класні журнали та щоденники учнів систематично перевірялись на наявність записів бесід з попередження дитячого травматизму.
Перевірка журналів показала, що в кожному класному журналі відведені сторінки із попередження дитячого травматизму. Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директорові, засіданнях методичного об’єднання класних керівників. До роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму залучалася й батьківська громадськість. На батьківських зборах розглядалися питання з профілактики травматизму та інфекційних захворювань серед дітей.
Протягом року проводилися профілактичні бесіди медсестри та лікарів дільничної лікарні з профілактики дитячого травматизму та попередження негативних явищ в учнівському середовищі.
Класні керівники проводили додаткові профілактичні бесіди з учнями про негативний вплив нікотину та вживання алкоголю, наркотичних речовин на організм людини.
Відповідно до нормативно-правових документів України школа протягом 2017/2018 навчального року забезпечувала безпечні та нешкідливі умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, формувала гігієнічні навички та засади здорового способу життя учнів і працівників гімназії.
У гімназії наявний медичний пункт, відповідно до Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01. Медичний пункт своєчасно забезпечується медикаментами, його обладнання відповідає вимогам Додатку № 5 «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПіН 5.5.2.008-01 на 70%.
Учнівські меблі гімназії відповідають віковим та фізіологічним особливостям учнів, є кольорове і цифрове маркування, мірна лінійка. У листах здоров’я є позначки про тип меблів для кожної дитини. У навчальних кабінетах дошки матові, освітлення закладу і класних приміщень здебільше відповідає санітарним нормам, оскільки не скрізь наявні енергозберігаючі лампи.
Одним із пріоритетних напрямків роботи гімназії є робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей в побуті та під час навчально-виховного процесу, визначається у діяльності педагогічного колективу відповідно до Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу, інших нормативних актів, які регламентують роботу гімназії з цих питань. Стан цієї роботи проводиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом призначено відповідального за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у гімназії заступника директора з освітньої роботи Герин Г.М., створено службу з охорони праці, сплановані заходи.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів на підставі наказів по гімназії проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів відповідно до інструкцій. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні гімназії розміщено кілька стендів з безпечної поведінки, стенди з охорони праці.
Питання охорони праці та попередження травматизму обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в освітньому закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків створення безпечних умов навчання. В гімназії розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведено відповідну роботу з учителями, які систематично проводять профілактику. Традиційними в школі є тижні безпеки дорожнього руху, знань пожежної безпеки, сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності, охорони праці, День цивільного захисту.
Заклад освіти залишається важливим соціальним інститутом, який забезпечує виховний процес і взаємодію дитини, батьків та соціуму. Діяльність батьків і вчителів у вихованні дітей досягає успіху тоді, коли вони об’єднають зусилля у справі виховання дітей, що дозволить їм краще зрозуміти дитину, побачити її в різних ситуаціях, зрозуміти індивідуальні особливості дитини. Учителям важливо знайти порозуміння з батьками кожного учня, створити атмосферу взаємодопомоги. Тому в рамках гімназії було розроблено анкети, лекції для батьків.
Моніторинг, анкетування, бесіди показали, що деякі батьки не мають спеціальних знань в області виховання дітей, відчувають труднощі у спілкуванні з ними. Не всі батьки відгукуються на бажання вчителів співпрацювати, проявляють зацікавленість до об’єднання зусиль у вихованні дітей. Учителю необхідне терпіння та цілеспрямований пошук шляхів розв’язання цих проблем.
Особливу увагу потребує проблема взаємозв’язку родин з дітьми із соціально незахищених категорій, до розв’язання якої залучені заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор, учителі, соціальний педагог, практичний психолог, класні керівники.
Проблеми виховання дітей у сім’ях мають об’єктивні та суб’єктивні причини. Ми можемо констатувати, що не всі батьки хочуть брати участь у вихованні своїх власних дітей, не бачать школу повноцінним партнером у справі виховання і навчання дітей.
Причиною такої поведінки, як показали анкетування батьків, є декілька головних факторів, які впливають на виховання дітей у сім’ях:
- змінюється розуміння ролі та місця сім’ї у вихованні. Причиною сімейних проблем стають: соціальні труднощі, негативний психологічний клімат, невміння будувати внутрішньосімейні стосунки, що наносить значну шкоду духовному та психічному розвитку становлення особистості дитини;
- проблема здоров’я дітей. Останнім часом – це одна з головних проблем національної безпеки України. Значно збільшився у суспільстві, особливо серед неповнолітніх, ріст таких хвороб, як алкоголізм, наркоманія, СНІД;
- динамічний соціально-політичний стан у країні. Значно ускладнюється виховний процес, коли молоде покоління стає непередбаченим;
- аудіо, відеопродукція, комп’ютерні ігри, пропаганда насилля та жорстокості в засобах масової інформації. Усе це успішно витісняє дорослих з виховного процесу, замінюючи дітям батьківське спілкування, остаточно підриваючи авторитет сім’ї та гімназії.
Стає зрозумілим, що, тільки коли батьки стануть суб’єктами навчального процесу, ми зможемо досягти успіху у вихованні учнів . Саме тому ми залучаємо батьків до освітнього процесу, зацікавлюємо їх життям гімназії , щоб наші діти виросли порядними, чесними громадянами України і тому для реалізації цілей виховання і навчання учнів необхідний взаємозв’язок з батьками та громадськими організаціями.
Батьки допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм. Нині особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:
- зміцнення матеріально-технічної бази;
- забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу;
- формування здорового способу життя;
- реалізація освітніх програм тощо.
Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.
Протягом року було проведено двічі на семестр класні батьківські збори.
На батьківських зборах розглядалися питання:
- профілактики дитячого травматизму;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;
- впливу сім’ї на середовище дитини;
- організації закінчення навчального року: проведення ДПА;
- проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період.
- Співпраці з батьками приділяється велика увага, учителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів, організують спільні заходи, свята.
Фінансово-господарська діяльність гімназії здійснюється відповідно до Статуту на основі її кошторису.
Джерелами формування кошторису гімназії є:
- кошти Дзвиняцької ОТГ ;
- кошти обласного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування
загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти.
Систематично проводиться робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази
гімназії ( завершується замін вікон, дверей на металопластикові, планується заміна теплотраси, ведуться роботи щодо капітального ремонту частини гімназії під дошкільний заклад).
Контроль за правильним використанням коштів фонду загального обов’язкового навчання здійснюють органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, органи управління освітою.
Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в гімназії визначається законодавством та нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, яким підпорядкована гімназії. За рішенням засновника гімназії бухгалтерський облік здійснювати через централізовану бухгалтерію Дзвиняцької сільської ради ОТГ.
Звітність про фінансову діяльність гімназії встановлюється відповідно до законодавства, висвітлюється на блозі гімназії.
Залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:
- підвищення якості освітніх послуг;
- підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
- створення цілісної системи моніторингу освітнього процесу;
- активне використання комп’ютерних методичних комплексів;
- недостатня результативність олімпіад;
- покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.
У 2018-2019 навчальному році педагогічний колектив гімназії дальше працюватиме над втіленням в життя принципів та положень Конституції України, Закону України про освіту, основних пріоритетних напрямків законодавства про освіту та інших нормативно-правових актів, над створенням умов для забезпечення рівного доступу школяра до якісної освіти, гармонійного розвитку його особистості, формування конкурентоспроможного випускника гімназаї в умовах глобалізації освітнього простору, формування компетентностей дітей у НУШ.
Вихідними положеннями гімназії є:
- компетентнісно орієнтований підхід до формування змісту освіти та створення умов для досягнення якісно нового рівня у вивченні базових навчальних предметів;
- спрямування змісту й організації навчально-виховної роботи в закладі на формування національної самосвідомості, формування соціально-активної, духовно багатої, творчої особистості - громадянина світу, патріота України;
- створення інноваційного середовища, сформованого на принципах гуманістичної педагогіки, що має сприяти розвитку творчого потенціалу педагогів, стимулювати інноваційну діяльність в навчальному закладі;
- створення сприятливого освітньому середовища для розвитку, саморозвитку та самореалізації особистості дитини в умовах сільської школи;
- взаємодія навчального закладу як відкритої педагогічної системи з науковими закладами та педагогічними організаціями;
- оптимальне поєднання державного управління гімназією і громадського самоуправління, створення власної структури державно-громадського управління, перебудова управління на засадах людиноцентристських поглядів, інноваційних підходів;
- збереження та розвиток шкільних традицій.
Метою роботи гімназії є:
- створення сприятливого інноваційного освітнього середовища для духовного, творчого, інтелектуального, соціокультурного розвитку, саморозвитку і самореалізації особистості дитини, забезпечення її конкурентноспроможності після закінчення навчання.
- переведення в режим розвитку, надання освітніх послуг, які забезпечують учням та членам місцевої громади адаптацію до ринкових умов, соціально-економічну захищеність у період їх навчання, конкурентноспроможність після її закінчення.
Управління освітнім процесом здійснюється на державно-громадських засадах.
Місія гімназії:
- гарантоване надання загальної середньої освіти у співвідношенні з державними стандартами освіти та з вивченням англійської мови;
- забезпечення всебічного розвитку громадянина України, який вміє: критично мислити, співпрацювати з іншими та поважати їх права, брати участь у суспільно-політичному житті, бути конкуренто здатним і підготовленим до життя в умовах глобалізації економічного простору;
- всебічна підтримка особистості учня, його інтересів, потреб, розвиток творчих здібностей та турбота про емоційне благополуччя.